وبلاگ دکتر علی یگانه وبلاگ دکتر علی یگانه .

وبلاگ دکتر علی یگانه

آیا بعد از جراحی تعویض مفصل زانو پاها کوتاه بلند میشود؟

اهداف تعویض مفصل زانو

به دست آوردن راستای ایده آل اندام یکی از اهداف اصلی جراحی تعویض مفصل زانو است که با رسیدن به این هدف می توان موفقیت جراحی و طول عمر تعویض مفصل زانو را پیش‌بینی کرد.پس در نتیجه زمانی که زانو جراحی می‌شود راستای آن اصلاح می‌شود و پا کاملا صاف میشود و در مقایسه با پایی که جراحی نشده و هنوز ظاهر پرانتزی دارد بلندتر میشود.

بنابراین نمی‌توان گفت که کوتاه بلند شدن پاها عارضه جراحی تعویض مفصل زانو است و در صورتی که هر دو زانو همزمان جراحی شود کوتاه و بلند شدن به وجود نخواهد آمد همچنین با جراحی کردن دومین پا هم این موضوع از بین خواهد رفت.

جراحی تعویض مفصل زانو

اگر بیماری قصد جراحی تعویض مفصل زانو دوم را نداشته باشد می‌تواند در پایی که جراحی نشده و کمی کوتاه تر است یک کفی یک تا دو سانتیمتری (با تشخیص پزشک) استفاده کند همچنین اگر بیماری قصد انجام جراحی تعویض مفصل زانوی دوم را داشته باشد تا زمانی که آمادگی لازم برای جراحی دوم را پیدا کند می تواند برای اصلاح این کوتاهی و بلندی از کفی استفاده کند.

پس بیماران باید بدانند که چنین عارضه ای در خصوص تعویض مفصل زانو وجود ندارد و این نگرانی در خصوص کوتاه بلند شدن پاها کاملا بی مورد است.


برچسب: جراحی زانو، جراحی لگن، تعویض مفصل،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۲:۴۹ توسط:علی یگانه موضوع: نظرات (0)