وبلاگ دکتر علی یگانه وبلاگ دکتر علی یگانه .

وبلاگ دکتر علی یگانه

تغذیه بعد از عمل جراحی زانو

مواد غذایی توصیه شده
منابع غذایی که معمولاً به همه بیماران توصیه می‌کنیم مصرف شیر لبنیات گوشت میوه و سبزیجات است منظور از گوشت هر گونه گوشت قرمز گوشت مرغ و یا ماهی می باشد که بیمار بتواند پروتئین مورد نیاز را از آنها دریافت کند برای بازسازی بافت ها و استخوان ها بعد از انجام عمل های جراحی نیاز به اسیدهای آمینه داریم که می توانیم از طریق مصرف پروتئین(گوشت،مرغ،ماهی) آنها را دریافت کنیم  همچنین نیاز به آنتی اکسیدان داریم که آن را نیز می توان از طریق مصرف میوه و سبزیجات تامین کرد مهمترین آنتی اکسیدان ها ویتامین A,E,C هستند و می توان به جای آنها از کپسول های مولتی ویتامین حاوی این ویتامین ها هم استفاده کرد.

کلسیم مورد نیاز برای استحکام استخوان

همینطور مصرف نوعی اسید چرب به نام امگا ۳ که از طریق مصرف گوشت ماهی قابل دریافت است و همچنین می توان از طریق کپسول های امگا ۳ یا کپسولهای روغن ماهی نیز آن را تامین کرد. وکلسیم مورد نیاز را نیز از طریق مصرف شیر و لبنیات جبران میکنیم و یا باز هم می توانیم از طریق کپسول های خوراکی کلسیم جبران کنیم.

بنابراین بعد از جراحی نیازی به پرخوری و مصرف زیاد غذا نیست و همینطور مصرف کله پاچه، قلم،پای مرغ و… که با توجه به چربی زیاد باعث افزایش وزن شده و هیچ تائید علمی مبنی بر اثر مستقیم آنها وجود ندارد توصیه نمیشود .

تغذیه مناسب بعد از جراحی

وزن کمتر همواره ایده آل است به خصوص بعد از جراحی تعویض مفصل زانو و لگن همواره به بیماران توصیه می‌شود که بعد از یک دوره یک تا دو ماه بعد از جراحی وزن خود را کاهش بدهند پس در نتیجه می توانند با کم کردن منابع چربی و  کربوهیدرات ها و جایگزین کردن منابع فوق هم بازسازی بافت ها و هم  بازسازی زودتر  زخم و حفظ استحکام استخوان و سایر مفاصل و همچنین بازسازی استخوان ها را تسریع کنند.

با مصرف مواد غذایی ذکر شده نه تنها به بهبود زخم جراحی و جوش خوردن استخوان کمک میکنیم بلکه شاهد افزایش وزن نیز نخواهیم بود.


برچسب: جراحی زانو، جراحی لگن، تعویض مفصل،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۷:۵۲ توسط:علی یگانه موضوع: نظرات (0)